Seçimi alacaklarına inandıklarını ve doğru bir seçim kampanyasıyla Kadirli İlçesinin kazanıldığını vurgulayan Başkan Olcar, “Rahmetli Osmaniye İl Başkanımız Mehmet Orhun Döğüşçü ile beraber seçim kampanyamız için ne planladıysak uygulamaya çalıştık. Seçimi alacağımıza çok inanıyorduk. Kadirli’nin zor bir bölge olduğunu da çok iyi biliyorduk. Doğru bir seçim kampanyası yönetmemiz gerekiyordu. Bölgemiz zor bir bölgeydi. Bizi en çok ‘Milliyetçilik’ kavramından vurmaya çalıştılar fakat bizler milliyetçi olduğumuzu gittiğimiz her yerde duruşumuzla, daha önce kaybettiklerimizle, her şeyimizle gösterdik. Ben de bir şehit yakınıyım. Vatandaşlar, Kadirli’deki problemi sandıkta gösterdi ve bize yetki verdi. Bundan sonra problemleri çözümlemek bize düşüyor. İşimiz kolay mı? Hayır. İşimiz zor ama biz de zoru başararak geldik. Ekonomik sıkıntıların arkasına sığınmayacağız. Hem borcumuzu ödeyecek hem de hizmet yapacağız” diye konuştu.

Kardlisaat

SORUMLULUKLARIMIZIN BİLİNCİNDEYİZ

Başkan Olcar, “Belediyemize de astık 652 milyon borcu var belediyenin. Kadirli için çok büyük bir sayı. İlginç bir yönetim sistemi ile karşı karşıya kaldık. Muhasebe açısından ilginç bir disiplinsizlik benim nezdimde vardı. Bir Makine var, 5-6 milyonluk bir makina. 160 bin liralık parça parasını ödememek için 6 aydır orada bekletmişler, ödememişler. Belediyenin 27 liralık borcu var ya, 27 Türk Lirası. Bizler Kadirli’ye gerçekten hizmet etmek istiyoruz, bir şeyler katmak istiyoruz. Buradaki en büyük problemimiz, su problem. Yağmur yağdığı zaman bildiğiniz çamurlu su akıyor. Kadirli biliyorsunuz ki Büyükşehir’e bağlı değil. A’dan Z’ye her şeyiyle biz ilgileniyoruz. İtfaiye, mezbaha, hal, imar, sivrisinek ile mücadele, su, su faturası her şey bize bağlı. Sorumluluklarımızın bilincindeyiz, sorunların farkındayız ve hepsinin üstesinden geleceğiz” şeklinde konuştu.

KADİRLİ İLE İLGİLİ ÇOK PROJEMİZ VAR

Eski Adiye Binası Kozan Belediye Binası Oldu Eski Adiye Binası Kozan Belediye Binası Oldu

Kadirli ilçesi için birçok projeye imza atacaklarına değinen Başkan Olcar, “Kadirli Belediyesi’nde de ciddi bir personel sorunu var. Burada aslında 100 kişinin yapacağı işi 130 kişinin yaptığı gözüküyor. İşe bakıyorsunuz, iş dört dörtlük de yapılmıyor. Personellerimizi sıkı bir dönem bekliyor yani personelleri çalıştıracağız. Kadirli ile ilgili çok projemiz var. Resmî Gazetede henüz yayınlanmadı ama çıkacak olan yasa bizleri ne kadar etkileyecek ona bakmamız lazım. Özellikle bina yapımı konusunda bazı kısıtlamaların geleceği söyleniyor. Bizim kreş, gündüz bakım evi projelerimiz var, kütüphane sözümüz var, cenaze evi sözümüz var. Bunları yapabilmemiz için yasanın bizi etkilememesi gerekiyor. Çıkacak yasanın elzem durumları değerlendirmesi ver filtreleme yapması gerekiyor. Örneğin, bizim çöp aracımız var ama yeterli değil. Ne yapılacak o durumda? Burada yapılacak olan projeler için istihdam sağlamamız gerekecek ama kısıtlama var. Ben bazı şeylerin değerlendirilerek filtreleneceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

GENEL SEÇİMLERİ KAZANACAĞIZ

Doğru bir aday ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin de kazanılacağını vurgulayan Kadirli Belediye Başkanı Olcar, “Kadirli’de Cumhuriyet Halk Partisinin kazanması demek, Kadirli’ye yeni bir kanın gelmesi demek. Bu seçimi sadece Mustafa Mert Olcar olarak ben almadım. Kim Aldı? Türkiye genelinde görüldüğü gibi seçimi; emekliler, gençler, işsizler aldı. Bu kadar büyük ve iyi bir rüzgâr yakalamışken de doğru bir aday ile Cumhurbaşkanlık seçimlerinin kazanılmasını kaçınılmaz bir son olarak görüyorum” dedi. 

Muhabir: ALİYE GÜLTEKİN