Eski Adiye Binası Kozan Belediye Binası Oldu Eski Adiye Binası Kozan Belediye Binası Oldu

Kreşler Müdürlüğü’nün Yüreğir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği etkinlikte Yüreğirli çocuklar 23 Nisan sevincini doyasıya yaşadı. Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı ise makam koltuğunu 4’üncü sınıf öğrencisi Yiğit Emre Topal’a devretti.

MİNİKLERİN SAHNE PERFORMANSI BÜYÜLEDİ

Yüreğirli çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Yüreğir Belediyesi’nin düzenlediği renkli ve eğlenceli etkinliklerle coşku içinde kutladı. Çocuklar için dolu dolu bir program hazırlayan Yüreğir Belediyesi’nin 23 Nisan etkinlikleri, Yüreğir Kültür Merkezi’nde düzenlenen Atakent Kreşi etkinliği ile başladı.

Renkli görüntülere sahne olan kutlama programında Atakent Kreş ve Gündüz Bakımevi’nden minikler hünerlerini sergiledi. Şiirler okuyup şarkılar söyleyen çocuklara aileleri de eşlik etti. Miniklerin modern ve geleneksel dans performansları büyük beğeni topladı. Etkinliğe eşi Fidelya Demirçalı ile birlikte katılan Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı, çocukların sevincine ortak oldu. Kutlama programına Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı’nın yanı sıra CHP Yüreğir İlçe Başkanı Sabri Sarı, başkan yardımcıları, birim müdürleri, çocukların aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DEMİRÇALI: “ÇOCUKLAR BİZİM YARINLARIMIZ”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline geldi. Bugünü anlamlandıran çocuklarımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Çocuklar bizim için çok değerlidir. Çocuklar bizim yarınlarımız, geleceğimizdir. Onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için Yüreğir Belediyesi olarak elimizden gelen her türlü katkıyı sunacağımızı bilmenizi isterim.” diye konuştu.

Yüreğir’deki etkinlikler Hanım Sabuncu Kreşi minklerinin gösterileri ve Ertuğrul Gazi Spor Salonu’nda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Adana Taekwondo Şampiyonası ile devam etti.

23 NİSAN’DA KOLTUK YİĞİT EMRE BAŞKAN’IN

Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı makam koltuğunu 4’üncü sınıf öğrencisi Yiğit Emre Topal’a devretti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, Albay İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Yiğit Emre Topal, Yüreğir Belediye Başkanı Ali Demirçalı’dan başkanlık koltuğunu devraldı.

Topal, başkanlık makamında Demirçalı tarafından karşılandı. Koltuğunu küçük Yiğit Emre’ye bırakan Demirçalı, Topal’a artık kendisinin başkan olduğunu söyledi. Demirçalı’ya teşekkür edip makama oturduktan sonra bir konuşma yapan yeni başkan Yiğit Emre Topal, ilk olarak bütün çocukların 23 Nisan Bayramı'nı kutladı. Topal, Yüreğir Belediyesi çalışmaları hakkında Demirçalı’dan bilgi aldı.

Daha sona Yüreğir Belediye Meclis Salonu’na geçen Albay İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulu 4. sınıf öğrencileri, çocuklar için Tematik Oyun Parkı, sokak hayvanlarının sağlıklaştırılması ve bu yönde projeler geliştirilmesi, mahalle kütüphaneleri yapılması, okula hazırlık dersleri için çalışma ortamlarının oluşturulması, mahalle havuzları, bilim merkezi ve yeni futbol sahaları yapılması yönünde kararlar aldı.

Demirçalı, ziyaretin sonunda Yiğit Emre Başkan ve Albay İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencilerine çeşitli hediyeler takdim etti.

 

Kaynak: HABER MERKEZİ