ÇEAŞ Anadolu Lisesi Türkiye Şampiyonu Oldu! ÇEAŞ Anadolu Lisesi Türkiye Şampiyonu Oldu!

CHP Yumurtalık İlçe Başkanı Rüştü Soylu'ya fiziki saldırı gerçekleştirildi. Soylu, henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı üç kişi tarafından saldırıya uğradı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı ve polis ekipleri saldırıya ilişkin inceleme başlattı.

CHP Adana İl Başkanı, Doç. Dr. Anıl Tanburoğlu, Milletvekili Ayhan Barut, Yumurtalık Belediye Başkanı Erdinç Altıok, Ceyhan İlçe Başkanı Caner Aydar ve il yöneticileri ile birlikte Yumurtalık İlçe Başkanı Rüştü Soylu'ya karşı yapılan saldırı ile ilgili Yumurtalık sahil girişinde basın açıklaması düzenlediler.

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, “Yumurtalık'ta alçak bir fiziki saldırıya uğrayan İlçe Başkanımız Rüştü Soylu yalnız değildir! Yol arkadaşlarımızla birlikte Yumurtalık'tayız. Yılmayacağız, asla geri adım atmayacağız. Alçak saldırıyı bir kez daha şiddetle kınıyor, sorumluların hukuk önünde hesap vermesini istiyoruz!” ifadelerini kullandı.

CHP'li Yumurtalık Belediye Başkanı Erdinç Altıok da saldırıyı kınadı. Altıok, "Cumhuriyet Halk Partisi Yumurtalık İlçe Başkanımız Sayın Rüştü Soylu'ya yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Saldırıyı gerçekleştiren şahısların gereken cezayı almaları için hukuki işlemler başlatılmıştır. Bugün İlçe Başkanımıza yapılan saldırı yarın başka bir sebeple başka bir vatandaşımıza da yapılabilir. Bu tarz çirkin saldırıların olmaması için elimizden geleni yapacağız. Sayın Rüştü Soylu'ya ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" dedi.

Muhabir: CEMRE BAYRAK