Şampiyon Yıldırım Demirspor! Şampiyon Yıldırım Demirspor!

Etkinliğe Adana Halk Sağlığı Başkanlığı, Adana Kamu Hastaneleri Başkanlığı, Seyhan Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Birim Çalışanları, Seyhan Devlet Hastanesi Yöneticileri ve Sigara Bırakma Polikliniği, Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Yöneticileri ve Sigara Bırakma Poliklinik çalışanları, Adana Yeşilay Yöneticileri ve Gönüllüleri ile hastane çalışanları katıldı.

SUNUM YAPILDI

Etkinlikte açılış konuşmasının ardından, tütün ürünlerinin zararları, özellikle gençler arasında kullanım yaygınlığı bilinen elektronik sigara likitlerinin içeriğindeki maddeler, zararları, diğer bağımlılıklara yolak oluşturabilmesi, sigara ile mücadelede dalga kıran işlevi (zarar azaltma ürünü, dumansız ürün vb. Infodemi), bağımlılıktan kurtulma olanakları ile bilgiyi içeren (yaklaşık 15-20 dk.) sunum yapıldı. Katılımcılara çeşitli hediyelerle (anahtarlık, kalem ve küçük tüplü fidanlar) birlikte ikramlar sunuldu.

Öte yandan tütün kullanımı, önlenebilir hastalık ve ölüm sebepleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından dünyanın şimdiye kadara karşılaştığı en büyük halk sağlığı tehditlerinden biri olarak tanımlanıyor.

Muhabir: CEMRE BAYRAK