SONER KAN

Akbaba’nın ‘100’ü Güldü! Akbaba’nın ‘100’ü Güldü!

Adana Demirspor Kulüp Başkanı Murat Sancak, kulübün mali yapısını açıkladı; transfer çalışmaları hakkında merak edilenlere yanıt verip, ‘başkanlık’ görevinden istifa edip etmeyeceği yönündeki tartışmalara da son noktayı koydu..

"MEZARA KADAR BURADAYIM"

Murat Sancak, “Ben burada olduğum sürece; bırakın Adana Demirspor’u, A’sına dahi zarar gelemez. Bunu herkes bilsin. Adana Demirspor’u, gerçek anlamda halkın takımı yapmadan hiçbir yere gitmem. Mezara kadar buradayım” dedi.. Mevcut kadronun yetersiz olduğu özeleştirisini de yapan Sancak, yeni transferleri de Pendikspor maçına kadar yetiştirmek istediklerini dile getirdi..

"KRİZ OLMAMASI MÜMKÜN DEĞİL"

Sancak, “Adana Demirspor’un hedefi, her zaman Avrupa’dır. Transfer çalışmalarımız sürüyor. 2 orta saha, bir sağ ve bir sol açıkla birlikte bir de kaleci transferi yapacağız. Bu isimler de en geç perşembe ya da cuma günü aramıza katılacak. Yeni transferleri, Pendikspor maçına yetiştireceğiz” dedi.. Kulübün 200 milyon geliri, buna karşılık 750 milyon da gideri olduğunu kaydeden Sancak, “Açığı bilet ve forma satışıyla kapatamayız. Bu mali şartlarda kriz olmaması mümkün değil” ifadesini kullandı..

KENDİ STADIMIZI YAPACAĞIZ

‘5 Ocak Yeni Adana Stadyumu’ ile ilgili olarak yaşanan sorun ve sıkıntıları da Murat Sancak, şu şekilde dile getirdi; “Stat bizim değil, bakanlığın. Ne sponsor alabiliyoruz, ne de reklam alıp, stada isim verebiliyoruz. VIP koltukları bile parayla satıp alıp, yine bu şekilde satıyoruz. Oynamadığımız her maçın kirasını veriyoruz. Adana Demirspor’u halkın takımı ve sürekli Avrupa’ya giden bir takım yaptığımızda kendimize ait bir stat yapma hayalimiz de var.”

Editör: Soner Kan