Adana’da polis, gelişen teknolojiye ayak uydururken, gençlerin ufkunu açacak bir projeyi hayata geçirdi. Bu yıl kentte düzenlenecek olan; ‘TEKNOFEST-2024’ öncesinde; ‘Robotik Kodlama Kursu’ açıldı. Kursta verilecek eğitimle birlikte gençlerin ufkunu genişletip, onların kendi yeteneklerini keşfederek, kodlama aracılığıyla görsel düşünme ve yaratıcılık becerilerini geliştirmeyi hedefleyen polis, yeni mucitlerin yetişmesi için de ilk adımı attı. Kursa kullanılacak tüm malzemeler, emniyet tarafından kursiyerlere hediye edildi.

‘ROBOTİK KODLAMA’ KURSU

Adana Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen; ‘Gücümüz; Sevgimiz Projesi’ kapsamında teknolojik bir hamle yapıldı. Bu yıl, Adana’da düzenlenecek olan; ‘Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali’ (TEKNOFEST)  öncesinde liseli gençlere yönelik olarak, ‘Robotik Kodlama Kursu’ açıldı. Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Halk Eğitim Müdürlüğü de kursa destek verdi.

GELECEĞİN MUCİTLERİ YETİŞİYOR

Adana’da Hortum Çıktı Adana’da Hortum Çıktı

Lokman Hekim Anadolu Lisesi’ndeki laboratuvarda gerçekleştirilecek olan kursa 12 öğrenci katıldı. Kursta kullanılacak malzemeler, polis tarafından alınarak gençlere hediye edildi. Kurs ile birlikte gençlerin ufkunu genişletecek; onların kendi yeteneklerini keşfedip, kodlama eğitimi aracılığıyla da görsel düşünme ve yaratıcılık becerilerinin gelişimine katkıda bulunulması hedefleniyor. Polis, bir bakıma söz konusu kursla geleceğin mucitlerini yetiştiriyor. 

Muhabir: SONER KAN