Sahadaki oyunu iyi okuyup, geriden de oyunu iyi kuran Necati Aras Kaya, şimdilerde Adanaspor’un U-13 Takımı’nın kalesini koruyor. İdolü Fernando Muslera ama o, Adana’da yetişip, futbolda öne çıkan Serkan Kırıntılı, Tolgahan Acar ve İrfan Can Eğribayat gibi Türk futbolunda iz bırakmak istiyor.

Kariyerine 2022 yılında Beyspor ile başlayan Necati Aras Kaya, takımının Adana Demirspor ligde ile oynadığı karşılaşmalarda ortaya koyduğu performans, yaptığı kritik kurtarışlarla öne çıktı ve tüm dikkatleri üzerine çekti.

Bu başarısı, ona Adana Demirspor’un kapılarını açtı. Mavi Şimşekler’in altyapısına davet edilen genç eldiven, antrenmanlarda iyi bir performans sergilemesine rağmen, resmi maçlarda forma şansı bulamayınca; takımından ayrıldı bu kez Adanaspor’un yolunu tuttu.

Toros Kaplanı’na transfer olan Necati Aras Kaya, U-11 Takımı ile başlayan kariyerini bugün turuncu-beyazlıların U-13 Takımı ile sürdürüyor. Teknik adamlar Ayhan Kızılelma ve Muhammet Savaşçı, genç futbolcuyu geleceğin yıldız adayları arasında gösteriyor.

Döşekevispor’da Hazırlıklar Sürüyor! Döşekevispor’da Hazırlıklar Sürüyor!

Fernando Muslera’yı idol olarak gören Kaya, hedefinin Adanaspor’da A Takım’a yükselip, A Milli Takımı’nın kalesini korumak olduğunu söyledi. Çok çalışıp, emin adımlarla yoluna ilerlemek istediğini anlatan Necati Aras Kaya, “Kendime güveniyor ve inanıyorum” dedi. 

En büyük destekçisinin ailesi olduğunu vurgulayan Kaya, “Annem ve babam, benim için büyük emek harcıyor. Hemen her maçta yanımdalar. Okulumu da ihmal etmiyor, derslerime sıkı çalışıyorum. Fiziksel anlamda olduğu gibi kitap okuyarak zihinsel anlamda  da kendimi geliştirmeye çalışıyorum” ifadesini kullandı.

Adana’nın Türk futboluna birçok yıldız ismi kazandırdığını hatırlatan Kaya, Serkan Kırıntılı, Tolgahan Acar ve İrfcan Eğribayat gibi kendisinin de ‘Süper Lig’de boy göstermek istediğini söyledi ve ekledi; “Hedefim büyük. Türk futbolunda iz bırakmak istiyorum” dedi.

Muhabir: SONER KAN