SONER KAN

Gökdeniz Tunç Mavi Şimşekler'de! Gökdeniz Tunç Mavi Şimşekler'de!

Adana Demirspor’da transfer çalışmaları sürüyor.. Mavi-lacivertliler, son olarak Uruguaylı Leandro Lozano’yu kadrosuna kattığı öne sürüldü.. 25 yaşındaki genç sağ bekin, hafta içinde kente gelip, resmi sözleşmeyi imzalaması bekleniyor..

‘URUGUAY’DAN GELİYOR

Jonas Svensson’un, ailevi sorunları gerekçe gösterip, kulüple olan sözleşmesini karşılıklı olarak fesih edip, sonrasında Beşiktaş ile anlaşmasının ardından, savunmanın sağ kanadında ciddi bir kriz yaşayan Mavi Şimşekler, aradığı ismi Uruguay’da buldu.. Transfer kulislerine göre mavi-lacivertliler, Club Nacional’ın, 25 yaşındaki sağ beki Leandro Lozano’yu kadrosuna kattı..

40 MAÇTA BİR GOL ATTI

Club Nacional’ın altyapısından yetişip, Boston River’da bir süre ‘kiralık’ olarak forma giyen Leandro Lozano, bu sezon forma şansı bulamadı.. Genç futbolcu, geride kalan 2022-23 sezonunda da takımıyla tüm kulvarlarda toplam 40 maça çıkıp, 3 bin 127 dakika süre aldı.. Lozano, sahada kaldığı süre boyunca da bir gol atıp, 5 de asist yaptı.. Transferin, Adana Demirspor cephesinden resmi olarak açıklanması bekleniyor..

Editör: Soner Kan