Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipkleri, bir evin kaçak bir silah üretim atölyesine dönüştürülüp, burada silah yapılıp satıldığı ve çok sayıda ruhsatsız tabanca olduğu istihbaratı üzerine harekete geçti.

Polis, merkez ilçe Seyhan’a bağlı Ova Mahallesi’ndeki söz konusu adrese şok bir baskın gerçekleştirdi; hedefteki isim olan S.K. kıskıvrak yakalandı. Evin salonunda çekyatın altındaki kovaya gizlenen, 7 ruhsatsız tabanca ve bir kurusıkı tabanca ele geçirildi. 

Silah üreten şahsın evine operasyon: 13 ruhsatsız tabanca ve silah parçaları ele geçirildi Silah üreten şahsın evine operasyon: 13 ruhsatsız tabanca ve silah parçaları ele geçirildi

Ayrıca 9 adet şarjör, 50 mermi ve silah yapımında kullanılan 96 malzeme bulundu. ‘Mala zarar verme’ ve ‘güveni kötüye kullanma’ suçlarından sabıkası olan S.K., “Silahlara karşı özel bir ilgim var. Bunları kendim için biriktiriyorum. Evimden çıkan tabancaları da tanımadığım birinden aldım” dedi; tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Muhabir: SONER KAN