Adana’dan birçok sporsever bu final maçını izlemek için Kayseri’ye akın etti. Maça her iki takımda kontrolü başladı. Risk almadılar ikinci yarı Yüksel Gençlikspor ani ataklar ile Havuzlubahçespor kalesine yüklendi. Havuzlubahçespor orta sahayı kalabalık tutarak Yüksel Gençlikspor’a gol şansı vermedi. Maç berabere biterek seri penaltı atışlarına geçildi. Seri penaltı atışlarında Yüksel Gençliksporu 6–5 yenen Havuzlubahçespor şampiyon olarak U 18 Türkiye Şampiyonası’na yükseldi ve Adana’yı temsil etme hakkını kazandı.

Hakan Uykız’dan Sporculara Tam Destek! Hakan Uykız’dan Sporculara Tam Destek!

KARABULUT: “ÇOK MUTLUYUM”

Havuzlubahçespor’un başarılı Antrenörü Nevzat Karabulut, “Çok sevinçliyim aynı zamanda gururluyum. Sporcularım vermiş olduğum oyun taktiğini eksiksiz uyguladılar, kendilerini tebrik ediyorum. Yolun henüz başındayız. Türkiye şampiyonu olacağız” dedi

KANBER: “BU SEVİNÇ TARİF EDİLEMEZ”

Havuzlubahçespor Kulüp Başkanı Engin Kanber ise bir haftadır Kayseri’ye karargâh kurdu. Takımını bir an olsun yalnız bırakmadı. Sporcuların bir dediğini iki etmedi. Maçtan sonra başkan Engin Kanber’in sevinci görülmeye değerdi. Kanber, “Bu zafer Adana’mızındır. Haklı ve anlamlı bir şampiyonluk yaşadık. Devamı elbette gelecek. Bu çocuklar bizim çocuklarımızdır. Hepsini canı gönülden tebrik ediyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu. 

Muhabir: YUSUF KAHRAMAN