Başkan Tanburoğlu, gençlere seslenerek "Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak, sonsuza kadar korumak ve gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak en başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır. Bütün gençler bu bilinçle hareket etmelidir" ifadelerini kullandı.

Sokaklar Bomboş Kaldı Sokaklar Bomboş Kaldı

Fener alaylı yürüyüşe ve konsere davet

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla fener alayı düzenleyeceklerini belirten Başkan Tanburoğlu, “Bütün Adanalıları fener alaylı yürüyüşümüze ve Gripin Müzik Grubu’nun konserine davet ediyorum. Yürüyüşümüz 19 Mayıs Pazar Günü saat 19:19’da Adana Büyükşehir Belediyesi Taş Bina önünde başlayacak, Uğur Mumcu Meydanı’nda Gripin Grubu’nun konseriyle devam edecek. Bu büyük organizasyonu gerçekleştiren Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’ın şahsında emek veren diğer ilçe belediye başkanlarımıza ve ekiplerine teşekkür ediyorum” dedi

Başkan Tanburoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bugün, Mustafa Kemal’in Samsun’da yaktığı kurtuluş meşalesinin, Anadolu’da elden ele, gönülden gönülle dolaşmasının 105'inci yıldönümü. O gün Samsun’un vatanperver insanlarını içtenlikle selamlayan Mustafa Kemal’in taşıdığı vatansever duygularla sizleri selamlıyorum. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir. "Sizler yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar " diyor Atatürk. Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluk içinde, büyük özveriyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır. Temeli 19 Mayıs’ta Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan "Milli Egemenlik" ilkesi ile birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanmış, çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir. Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız olan "Milli İradenin" yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği siz gençlere büyük görevler düşmektedir. Unutmayınız ki sizler: Atatürk’ün eserlerinin temel taşısınız. Unutmayınız ki! Her 19 Mayıs’ta, Samsun’dan, elden ele Ankara’ya koşturulan bayrağımız rengini, milli mücadele dönemi Kurtuluş Savaşı’nda şehir düşen ve gazi olan kahramanlarımızın damarlarındaki asil kanından almıştır. Sevgili gençler unutmayınız ki "Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır." Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Kaynak: BÜLTEN