Mayıs ayının gelmesiyle beraber Adana’da hava sıcaklıkları 31 dereceye, nem oranı ise yüzde 49 seviyelerine yükseldi. Bu durumla beraber hissedilen hava sıcaklıkları ise, 37 derece seviyelerine ulaştı. Adana’da salı akşamından çarşamba öğleden sonraya kadar kurulan Kurtuluş Mahallesi Semt Pazarında vatandaşlar bunaltan sıcaklara rağmen yoğunluk oluşturdu.

Kentte hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesine rağmen vatandaşların semt pazarında yoğunluk oluşturmasından memnun olan pazar esnafı, en yoğun olan saatlerin sabah ve öğleden sonra olduğunu belirterek satışlardan memnun olduğunu dile getirdi.

Ceyhan Belediyesi’nden Kentte Bayram Temizliği Ceyhan Belediyesi’nden Kentte Bayram Temizliği

Pazarda alışveriş yapan vatandaşlar ise fiyatların marketlere nazaran daha uygun olduğunu, bu sebeple kurulan semt pazarlarını tercih ettiklerini belirtti. Vatandaşlar, “Marketten değil, pazardan alışveriş yapıyoruz. Öyle bir dönemdeyiz ki biz 3-5 liranın hesabını yapıyoruz ama bakıyorum fasulye 80 ile 100 lira arasında tezgâhta yer alıyor. Ben hayatımda böyle bir şey görmedim” şeklinde görüş bildirdi.

Muhabir: CEMRE BAYRAK