Babalar Günü’nde Şehit Mezarlığına Gelenler Bayrama Buruk Girdiler Babalar Günü’nde Şehit Mezarlığına Gelenler Bayrama Buruk Girdiler

Edication USA Adana’dan Onat Dölekoğlu Washington’da gerçekleşen ‘2024 Nato Youth Summit’e ülkemizi temsil etti. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan USA Edication Adana öğrencisi Dölekoğlu: “Yurt dışındaki eğitim olanaklarını araştırırken NATO Gençlik Zirvesi için verilmiş bir gönderi ile karşılaştım. Eğitimime ABD'de devam etmek ilgimi çektiği için, 12-13 Mayıs tarihlerinde Miami, Florida'da gerçekleşecek olan bu zirveye başvurmaya karar verdim. Amerika Birleşik Devletleri’nde dahil olmak üzere farklı ülkelerden gelen 13 katılımcıdan birisi olarak için seçildim. NATO, zirve süresince uçuş ve otel masraflarımı cömertçe karşıladı. Türkiye'den ilk ve tek katılımcı olarak Türkiye'yi temsilen, yarının genç liderleri olarak günümüzün problemlerini tartıştık ve çözüm önerilerinde bulunduk. Zirvede öğrendiğim en önemli şey ise, "Birlikten kuvvet doğar, ayrılıktan felaket." Günümüzde ikinci kısım için çalışan daha çok insan var. Eğer her gün bunlardan birilerini kızdırmıyorsan, yanlış yapıyorsundur. dedi.

Edication USA Adana Genel Koordinatörü Tuba Bada’da sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımında: “‘2024 Nato Youth Summit’e ülkemizi temsilen katılmak üzere seçilen öğrencimiz Onat Dölekoğlu’nu tebrik ederiz” dedi.

Muhabir: ALİYE GÜLTEKİN