Vatandaşlar stresleri azaltmak için Yedikuyular Kayak Merkezine akın etti.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihinde meydana gelen ve asrın felaketi olarak adlandırılan depremlerin üzerinden 1 yıl geçti. Merkez üssü Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan depremler sonrası 11 ilde yüzbinlerce insan etkilenmişti. Depremin yıldönümünde, vatandaşlar streslerini azaltmak için Kahramanmaraş’ta bulunan Yedikuyular Kayak Merkezi gelerek eğlendi. Kayak merkezine gelen vatandaşlar kar topu oynayıp, müzik eşliğinde doyasıya eğlendi. Dron ile çekilen görüntülerde vatandaşlar kayak merkezine yoğun ilgi gösterdiği görüldü. Çocukları eğlendirmeye getirdiklerini söyleyen Mesut Göçker, “6 şubat depreminin psikolojik sorunlarını atsınlar diye buraya getirdik. Yarın okulda açılacağı için gezelim dedik. Çocukları eğlendirmeye getirdik. Artçılar devam ettiği için, çocuklar evlerde durmak istemiyorlar. Konteynerleri tercih ediyorlar. Çocuklar stres atsınlar eğlesinler diye n geldik” dedi.

100 lira borç para istedi, hesabına 100 bin lira yattı 100 lira borç para istedi, hesabına 100 bin lira yattı

Fatih Köşken ise, “Yarıyıl tatiliydi. Asrın felaketi bir deprem yaşadık. Bunun yıl dönümü de geliyor. Çocuklara depremi unutturmak, yarıyılda eğlence olsun diye buraya getirdik” şeklinde konuştu.

Meryem Kahraman ise, “Üniversite öğrencisiyim. Hataylıyım. Benimde kayıplarım var. Kafa dağıtmaya birazda eğlenmeye geldik. Kardeşim ve kuzenlerimle birlikte Kahramanmaraş geldik. Stres ve üzüntümüzü atmak istedik. Geçmeyecek ama bir duygu değişimi olmasını istedik” ifadelerini kullandı.

Kaynak: