RANT HALİNE GELDİ

Büyük Birlik Partisi Çukurova Belediye Başkan adayı Nuri Alparslan Adıyaman, ilçenin kaderini değiştirmek için aday olduğunu söyledi. Belediyeciliğin rant haline geldiğinin altını çizen Adıyaman, “Siyaset, gerçekten insan odaklı olsaydı deneyimli insanlar gerçek anlamda hizmet ederdi. Oysa öyle mi? Nereye bakarsanız bakın, her şeyin rant haline geldiğini görüyoruz. Ben de ilçemizin kaderini değiştirmek istediğim için, ilçemizin talan edilmesine göz yummamak için, belediyecilik ile ilgili yeteneğimi, bugüne kadar kötü yönetilmiş Adana'nın güzel ilçesi Çukurova’ya ‘Bir gün her yer gül açacak’ sloganıyla aday olmak istedim” dedi.

Bekir Özçelik Genç Sporcuların Yanında! Bekir Özçelik Genç Sporcuların Yanında!

YAZICIOĞLU’NUN İZİNDEYİM

Büyük Birlik Partisi Kurucu Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını yaşatmak istediğini ifade eden Adıyaman “Rahmetli Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu, ilkeli duruşuyla partili partisiz herkesin ilgisini çeken bir liderdi. Yaşantısı ile her daim örnek olmuş hem siyasetçi hem de iyi bir aile babasıdır. Kendisini vatan ve millet sevgisine adayan bir liderdi. Yaşadıklarına rağmen devletine hiç küsmeyen ülkesindeki gençlerin her daim başarılı olmasını hedefleyen bir lider olarak öne çıkıyordu. Ben de Kurucu Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını yaşatmak istiyorum. Elbette benim için bu büyük bir sorumluluktur.   Çukurova’mızda belediye başkanı olarak seçildiğim takdirde dürüstlükten asla taviz vermeden, samimiyetle, insan odaklı çalışacağım. Ben samimiyete çok inanırım. Bizim memleketimize sahip çıkacak insanlara, gençlere ihtiyacımız var. İnsanımızı kırmamalı, incitmemeliyiz.” ifadelerini kullandı. Adıyaman, Efsane Radyo kanalında yayın yapan Aliye Gültekin’ in ‘sürmanşet’ programına konuk oldu. 

Aliyegültekin

HALKIMIZLA EL ELE VERECEĞİZ

Çukurova’daki sorunları halkla el ele verip çözüme kavuşturacağını belirten Adıyaman, “Çukurova’nın aslında çok sorunu var. Ülkemiz ciddi bir ekonomik buhranda haliyle en büyük sorunların başında ekonomik sebepler geliyor. Gençlerimiz işsiz, Çukurova’da son zamanlarda büyük bir temizlik sorunu var ve şehrimizin genelin de olduğu gibi Çukurova’mızda da çarpık kentleşme sorunu var. Halkımız tarafından göreve layık görüldüğümüz takdirde el ele verip tüm sorunlarımıza çözüm bulacağız inşallah” şeklinde konuştu.

CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIZ

Adıyaman, “Çukurova’da oy oranımız biraz düşük ama bizler Büyük Birlik Partisi’ni en iyi şekilde temsil etmek amacıyla çalmadık kapı, sıkılmamış el bırakmamaya, vatandaşlarımızın kalplerine dokunmaya çalışıyoruz. Aday olmadan önce Çukurova’daki oy potansiyeli yüzde1 ile yüzde 2 olduğunu gördük fakat ben aday olduktan sonra Çukurova'da oy oranı yüzde 12 – yüzde 15 oldu. Bu oranları daha da ileriye taşıyacağız. Sonuç her ne olursa olsun tabi ki halkın iradesine saygı duyacağız. Türkiye genelinde birçok il ve ilçede ittifak yaptığımız adaylarımız var. Fakat Çukurova’da aday gösterilmem gibi bazı il ve ilçede kendi adaylarımız ile seçimlere giriyoruz. Genel başkanımız, genel merkez ve teşkilatlarımız beni hangi göreve layık gördüyse orada canla başla, partimizin ruhuyla çalışacağımı buradan belirtmek isterim.” diye vurguladı.

NURİ ALPARSLAN ADIYAMAN KİMDİR?

1984 yılında Adana’da doğdu. İlköğrenimini 24 Kasım İlkokulu, ortaöğrenimini Mithatpaşa ortaokulunda tamamladı. Merkez Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun oldu. İş adamı olan Adıyaman, müteahhitlik ve restoran işletmeciliği yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Adana Çukurova İlçesi Belediye Başkan adayıdır.

Muhabir: CEMRE BAYRAK