Daha çok Türk müziğinde kullanılan ritimler (Bendir, Asma Davul, Erbane, Darbuka, Def, Kudüm, Kaşık vb.) kullanan topluluk çalışmalarına 110 kişi ile devam ediyor.

Tokat’tan Getirdi, Kozan Yaylalarında Üretime Başladı! Tokat’tan Getirdi, Kozan Yaylalarında Üretime Başladı!

Türk Halk Ozanlarının birçok eseriyle seyircilerine seslenen grubun ritim eğitimi ve koro şefliğini Müzik Öğretmeni Bülent İlçin yapıyor.

Çukurova Ritim ve Müzik Topluluğu ilk büyük konserini, geçtiğimiz sene Haziran ayında Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde depremde hayatını kaybedenler ve öğretmenlerin anısına gerçekleştirdi. Bu anlamlı günde farklı ozanların eserlerinden seslendirilen Türküler eşliğinde duygusal anların yaşandığı konserde dinleyicilerine unutamayacakları bir gece yaşattılar. O tarihten itibaren düzenli ve özverili bir şekilde çalışmalarına devam ederek birçok dinleti ve konser veren topluluk kamuoyu tarafından takdirle karşılandı.

Çukurova Halk Eğitim Merkezi bünyesinde çalışmalarını Çukurova Borsa İstanbul İlkokulu’nda sürdüren topluluk farklı türlerinden oluşan geniş repertuvarı ile önümüzdeki günlerde yeniden izleyicilerin karşısına çıkacak. Topluluk 30 Nisan Salı akşamı saat 20.00’de Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde dinleyicileri ile yeniden bir araya gelecek.

Muhabir: CEMRE BAYRAK