Kentte ilk olarak CHP Adana İl Binası’nı ziyaret eden Özgür Özel, parti binasının açılısını gerçekleştirdikten sonra Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı ziyaret etti. Ziyaretinin ardından halka seslenen Özel, kalabalığı görünce şaşkınlığını gizleyemeyip “Duysaydık bir miting yapardık. Burayı doldurdunuz bir mitinge çevirdiniz" ifadelerini kullandı.

MÜCADELE VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

31 Mart yerel seçimlerinde elde ettikleri zaferin büyük görev atfettiğine değinerek, “CHP olarak bizler büyük bir zafer elde ettik demiyoruz, diyoruz ki büyük bir görev üstlendik ama bu seçim belediye başkanlarının cebine birer altın anahtar koyan seçimdir. Bu belediyeler doğru, dürüst, adil yönetildikten sonra o anahtarın adı Atatürk'ün partisini iktidara taşıyacak anahtardır. 10 bin liraya mahkûm edilen emeklinin, asgari ücretine zam yapılmayan emekçinin, ürünü para etmeyen çiftçinin, kredi kartı borcunu borçla kapatanların, atanmayan öğretmeyenlerin, staj mağdurlarının; mağdur olan kim varsa onun mücadelesini verdik, vermeye devam edeceğiz. Size sözüm olsun, sizin derdiniz olmayan hiçbir şey benim gündemim olamayacak” dedi.

“YAZIKLAR OLSUN”

Seyhan’da Yaz Spor Okulları Başladı Seyhan’da Yaz Spor Okulları Başladı

Geçtiğimiz günlerde açıklanan hububat fiyatlarına yapılan yüzde 20 oranında yapılan artışa değinen Özel, “Dün hububat fiyatları açıklandı. Rize'de de çay fiyatını Twitter'dan açıkladılar, burada da öyle. Açıklanan fiyat iyi ise Cumhurbaşkanı, normal ise bakan kötü ise birini bulup açıklatıyorlar ama dünkü buğday fiyatını açıklayan adam insan içine çıkamaz insan içine... Yazıklar olsun Tweet atıp açıklıyorlar. Birisinin dediği gibi 'Al ananı da git' demeyeceğiz birisinin dediği gibi 'Çiftçi milletin efendisidir' diyeceğiz. Buğday fiyatı en az 15 olmalıdır. Aşağısını kabul etmiyoruz, direneceğiz bu konuda mücadele edeceğiz” diye konuştu.

EMEKLİYE ASGARİ ÜCRET ÖNERİYORUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceklerini emekli maaşları ve bayram ikramiyesi konusunda müjde vermesini isteyeceğini belirten Özel, “Eskiden emekliler, maaşı ile 2 kurbanlık alabiliyordu şimdi bir tanesini bile zar zor alıyor.  CHP emekli maaşı için asgari ücret öneriyor. Buradan hükümete sesleniyorum. Önümüzdeki hafta Sayın Erdoğan ile bir araya geleceğiz. Erdoğan bana değil millete bir müjde vermesini, bayram ikramiyesini bir asgari ücrete, 17 bin liraya çıkarıp gelecek hafta dağıtmasını önereceğim” şeklinde konuştu.

Muhabir: CEMRE BAYRAK