Dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek çocuk bayramını kutlamanın haklı gururunu ve onurunu yaşadıklarını ifade eden Barut, "Ulu Önderimiz Atatürk'ün, 'Ulusal egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' ilkesine sonsuz bağlı ve O'nun ölümsüz ilkelerini hep rehber edinen bir milletvekili olarak Büyük Önderimiz Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarıyla ulusal egemenliğimiz ve tam bağımsızlığımız için toprağa düşen aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Bayramımız kutlu olsun" dedi.

Bidonlara Saklanmış Uyuşturucu Geçirildi Bidonlara Saklanmış Uyuşturucu Geçirildi

"YAŞASIN 23 NİSAN"
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104'üncü Yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, mesajında şunlara yer verdi:
"Tarihimize altın harflerle yazılan 23 Nisan 1920'de, onca yokluk ve yoksunluğa inat ulusal kurtuluş mücadelemizi yöneten Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldı. Halk iradesinin temsili açısından 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' ilkesiyle görev yaptığımız Meclis'te olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Bilinmelidir ki, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri öyle sağlam atılmıştır ki hiçbir güç sarsamaz. Bugün zor zamanlar yaşasak da, bazen bu değerlerimize saldırıp yıpratmaya çalışsalar da asla güçleri yetmeyecektir. Bu duygularla Büyük Önderimiz Atatürk ve silah arkadaşlarını, bağımsızlık uğruna canını ve kanını döken kahramanlarımızı rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz. Yaşasın 23 Nisan! Bayramımız kutlu olsun."

Kaynak: HABER MERKEZİ