21 yılında Çukurova ilçe Kadın Kolları Başkanlığına seçilen mevcut başkan Zübeyde Ertekin, 9 Haziran 2024 tarihinde yapılacak olan seçimlerde yeniden aday olduğunu açıkladı. Göreve geldiği andan itibaren yönetimi ve mahalle gönüllü kadın çalışma arkadaşları ile sahadan bir an olsun ayrılmayan, hizmette sınır tanımayan Başkan Zübeyde Ertekin, güçlü bir kadın ordusu yarattı.

Kadınların örgütlü olmasının ve örgütlü çalışan kadınların katkılarının büyük önem arz ettiğini vurgulayan Başkan Ertekin, “Çukurova’nın 27 Mahallesini adım adım gezdik. Tek tek bütün evleri ziyaret ederek kadınların toplumsal, ekonomik ve sosyal hayatlarında alacakları sorumluluklarını ve bunların örgütlü kadın hareketi ile mümkün olduğunu anlattık. Böylelikle görüştüğümüz kadınlar Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldu. Yapmış olduğumuz bu ziyaretlerin ne kadar etkili olduğunu zaten yerel seçimlerde de gördük” ifadelerini kullandı.

GÜCÜMÜZÜN FARKINDAYIZ

Cumhuriyet Halk Partisi’ni İktidar Partisi yapmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirten Ertekin, “Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Bizim Hedefimiz Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapmak. En büyük görev yine bize kadınlara düşecek. Güçlü bir yönetimle bunu başaracağımıza olan inancım tamdır. CHP’nin İktidar olması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Gücümüzün farkındayız. Kadınların neler yapabileceğini biliyoruz. Cumhuriyet kadınları olarak sonuna kadar direnmek ve mücadele etmek bizim asli görevimiz” dedi. 

PKK Talimatıyla Önce Ormanı, Cezaevinde İse Koğuşunu Yaktı PKK Talimatıyla Önce Ormanı, Cezaevinde İse Koğuşunu Yaktı

REHBERİMİZ ATATÜRK

Başkan Ertekin, Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye kadınların seçime katılmalarının önemine değinerek, “Görevde olduğumuz sürede ve yapacağımız tüm çalışmalarda, Atatürk’ün fikirlerini kendimize rehber edineceğiz. ASKİ Atatürk Kapalı Spor Salonu yanı Spor Park Toplantı salonunda saat 10.00 ile 17.00 da yapılacak olan seçime tüm üye kadınlarımızı bekliyoruz. Kadın üyelerimizin katılımları bizim için çok önemli” diye konuştu.

Muhabir: CEMRE BAYRAK