Ünlü yazar ve çevirmen Fuat Sevimay, ‘Aziz ile Nikola’ adlı eserini imzalamak ve kitapları üzerine söyleşi yapmak üzere yarın Adana’ya geliyor.
Dünyaca ünlü James Joyce, İtalo Svevo, Henry James, Oscar Wilde gibi yazarların eserlerini Türkçe’ye çeviren ve Ahmet Hamdi, Orhan Kemal, Fakir Baykurt adına verilen ödülleri kazanan yazar Fuat Sevimay, Karahan Kitabevi’nin İnönü Parkı yanındaki Dörtyol Şubesinde yarınsaat 18.00’de okurlarıyla buluşacak. Sevimay kitaplarına dair bir de söyleşi gerçekleştirecek. 
Tersakan Kültür ve Edebiyat Dergisi Grubu’nun ev sahipliğini yapacağı imza gününde moderatörlüğü Özlem Gece üstlenecek.

AZİZ İLE NİKOLA’YI KONUŞACAĞIZ
İmza gününün moderatörlüğünü yapacak olan Özlem Gece, “Bu kadar kıymetli eserleri dilimize çeviren ve yazdığı kitaplarla da birçok ödül almış kıymetli bir yazarla hem dilimize çevirdiği kitaplar hem de son kitabı Aziz ile Nikola'yı metinleri ekseninde konuşmaktan mutluluk duyuyorum. Fuat Sevimay'la Tersakansanat dergisi adına yaptığımız bir söyleşi sonrasında kendisini Adana’ya davet etmiştik. 4 Mayıs'ta Tarsus Antiksahaf'ta söyleşisi olacağını öğrenince buraya da davet ettik. Kırmadı bizi, bu yönüyle kendisine teşekkür ediyoruz. Ayrıca yarın (4 Mayıs) Tarsus Antiksahaf'ta ve 5 Mayıs'ta da Mersin Kültürhane'de söyleşisi ve imzası olacak. Kitapseverleri davet ediyoruz” dedi.

Gençler Mağara Festivalinde Buluştu Gençler Mağara Festivalinde Buluştu

ÖDÜLLÜ YAZAR
Yazar ve çevirmen Fuat Sevimay: Kadıköy Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü bitirdi. Kapalıçarşı adlı romanı 2016 yılında Ahmet Hamdi Tanpınar Ödülü'nü, Ara Nağme öykü kitabı 2014 Orhan Kemal Öykü Ödülünü, Haydar Paşa'nın Evi çocuk kitabı 2013 Ankara Mimarlar Odası ödülünü, Finnegans Wake çevirisi 2017 Talât Sait Halman Çeviri Ödülü ile ve Dünya Gazetesi Çeviri Ödülü'nü kazanmıştır. Ayrıca Aynalı ve Anarşık romanlarının, Hişt Hişt ve Hayal Kurmak Bedava çocuk kitaplarının yazarı, James Joyce'un tüm eserlerinin ve Italo Svevo, Luigi Pirandello, Henry James, Oscar Wilde, Paul Beatty gibi yazarların eserlerinin de çevirmenidir. Eserleri aralarında Sırpça, Arapça, Hırvatça, İngilizce, Arnavutça, Urduca, İtalyanca ve Gürcüce'nin bulunduğu dillere çevrilmiştir. 

Kaynak: HABER MERKEZİ