Orhan Sümer, “İktisat biliminin hocaları önde gelen isimleri neyi yapmayın dediyse kibri yüzünden yanlıştan vazgeçmeyen Saray İktidarı onu yaptı. Sonucunda bugün 84 Milyon vatandaşın yoksullukla mücadele ettiği dönem yaşanıyor.  İngiltere'de evinin kirası ve faturalarına her ay 950 pound ödediğini söyleyen bir kişi, Antalya'da 5 yıldızlı bir otelde 1 ay kalmanın maliyetinin ise 944 pound olduğunu açıkladı. Üstelik bu rakamlara tüm masrafları dahil. Avrupa’da kıt kanaat geçinen, alt gelir düzeyine sahip kişiler Türkiye’de kral gibi yaşıyor. Bu saçma düzenin yaratıcı AKP İktidarıdır” dedi.

Şevkin: “Türkiye, Afetlere Karşı Hazırlıklı Değil” Şevkin: “Türkiye, Afetlere Karşı Hazırlıklı Değil”

"Memleketin En Güzel Yerleri Artık Yabancıların"

Orhan Sümer, “Bugün Türkiye’deki 81 ilin neredeyse hepsinde en güzel yerleri yabancılar satın alıyor. Kiralık bir yer varsa yabancılar kiralıyor. Onların kiralamadıkları yerleri ise dövizle gelir elde edenler tutuyor. Yapılan araştırmalarda Etiyopya’nın başkenti Addis Abba’nın, Nikaragua’nın başkenti Managua’nın, Ruanda’nın başkenti Kigali’nin, Ankara ve İstanbul’dan daha pahalı olduğu ortaya çıktı. Yani bizim şehirlerimiz yabancılara ucuz geliyor. Dünya’nın en güzel şehirleri bizde ancak, bizim vatandaşımız hariç herkes memleketimize kelepir ve ucuz gözüyle bakıyor. Ekonomideki bu yanlış gidişata son verilmez, Sarayın, israfları son bulmazsa ne yazık ki durum daha da kötüye gidecek” diye konuştu.

"Bu Çürük Ekonomi Düzeni Milletin Kaderi Değil"

Sümer, “AKP İktidarı, Devleti Fetö'ye Teslim Edip Darbeye Sebep Olur, "Milletimiz Affetsin" Der. Vatandaşa 5 Tane Maske Dağıtamayacak Hale Gelir. "Milletimiz Yardım Etsin" Der. Depremde On Binlerce Canı Enkaz Altında Ölüme Terk Eder, "Milletimiz Hakkını Helal Etsin" Der. Ekonomiyi Batırır. “Acıyı Bal Eyleyeceğiz, Kemer Sıkacağız” Der. Her Seferinde fatura millete çıkarılıyor. Milletimize yaşatılan badireler, AKP İktidarının Beceriksizliğidir. Saray Rejimi, Milletimizin ne kaderi ne de alın yazısıdır. 31 Mart’ta milletimiz iktidarın bu ekonomi düzenine gereken cevabı sandıkta verecektir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi